Firma
CZEN
www.tooling.cz Aplikace Aplikace SIKA Slévárenské modely a jaderníky

Slévárenské modely a jaderníky

Slévárenské provozy, tak jako i ostatní strojírenské provozy se potýkají s nutností co nejkratší cesty od návrhu strojírenské součásti až k získání finálního odlitku z požadovaného materiálu. Podstatnou část tohoto postupu zaujímá rychlost a tím ovlivňuje výrobu modelů či jaderníků v modelárenských provozech k jehož zkrácení mohou přispět i produkty firmy Sika.

Pro výrobu slévárenský modelů a jaderníků je možno doporučit jednak blokové materiály SikaBlock® M 610, M 950, M 960, M 1000, M 1050 , které je možno okamžitě opracovávat pomocí CNC- strojů dle zadaných dat.

Při rychlé výrobě matečních modelů možno doporučit polyuretanové rychletuhnoucí plněné pryskyřice Biresin® G 21, G24, G25 a rychletuhnoucích neplněných pryskyřic Biresin® G26, G 27LR, G 28 vyznačující se krátkou zpracovatelností a krátkou dobou vyformování.

Pro přímou výrobu modelového zařízení lze vybrat z obsáhlé nabídky epoxidových licích pryskyřic Biresin® G 30, G 32, G 33, G 36, G 37, G38, polyuretanových licích pryskyřic Biresin® G 46, G 46 AL, vyznačující se výbornými mechanickými vlastnostmi a otěruodolností při použití na modelových deskách v sériové výrobě například na střásacích formovacích strojích. Samozřejmě i při kusové výrobě možno výše uvedené materiály použít.

Pokud má zákazník potřebu maximálně urychlit výrobu modelů, můžeme nabídnout rychletuhnoucí polyuretanové pryskyřice plněné Biresin® G 21, G24, G25, kupříkladu pro velkosériovou výrobu na formovacích linkách pracujících s vyššími měrnými tlaky.

Situace při výrobě jaderníků je velmi podobná jako u modelového zařízení.

  • licí technologie - za pomoci epoxidových licích pryskyřic Biresin®,
  • laminační technologie - využití povrchových pryskyřic Biresin® S 2, S 12, S 15, S 16, pro vytvoření pevné a otěruodolné lícní vrstvy. K dalšímu zpevnění možno použít laminační pryskyřice Biresin® L 80, L 84, LS nebo laminační pasty Biresin® L 89.

V současné době kdy se v jadernách neustále rozšiřuje technologie výroby jader metodou Cold-Box, můžeme nabídnout pružné polyuretany Biresin® II U 1419, U 1305B/ G 55B, U 1316, U1320 vyznačující se vynikající odolností proti otěru jádrovou směsí a chemickou odolností vůči používaným katalyzátorům.

Pochopitelně licí pryskyřice je možno dodatečně i plnit. Zde nabízíme k využití kvalitní plniva Sika.

Pro separaci doporučujeme použití separátorů Sika®Trennmittel.

Pro upřesnění informací nás kontaktujte telefonicky na čísle 545 321 258 nebo pomocí formuláře.